DARBUOTOJAI

Auklėtojos0A5A9913

 

ramune-seminare

Ramunė Žilienė – Sąmoningos tėvystės centro ir humanistinio vaikų darželio steigėja ir veiklų koordinatorė: “Man nuo mokyklos baigimo laikų rūpėjo vaikai, jaučiausi atsakinga ne tik už savo, bet ir už mūsų visuomenės vaikus. Studijuodama lietuvių filologiją ir pedagogiką Klaipėdos universitete, atostogų metu dirbdavau savanore su vaikučiais, augančiais be šeimų, vaikų stovyklose ir centruose, norėjosi vaikų gyvenimui suteikti džiaugsmo ir žmogiškos šilumos. Vėliau, dirbdama mokykloje lietuvių kalbos mokytoja, supratau, kad meilė vaikams yra labai gerai, bet to neužtenka, būtina sukurti naują ugdymo sistemą vaikams, kuri atitiktų šiuolaikinių vaikų poreikius ir lūkesčius. Todėl sąmoningos tėvystės centras ir humanistinio ugdymo vaikų darželis siekia suburti tėvus, pedagogus ir įvairius specialistus, kurie atsakingai ir su meile kurs naują ugdymo sistemą vaikams, paaugliams ir jaunuoliams, padės tėvams auginti ir auklėti savo vaikus, suburs šeimas prasmingiems ir teikiantiems tikro džiaugsmo užsiėmimams su vaikais.“

******************************************************************************************

IMG_9871

Sveiki, aš Giedrė Rušinė, esu pakviesta prisijungti prie “Saulės ir Mėnulio“ vaikų darželio bei sąmoningos tėvystės centro veiklos.

Esu nuostabaus vyro žmona ir dviejų fantastiškų vaikų mama. Mano lentynoje guli architektūros bakalauro diplomas, nuo kurio gal viskas ir prasidėjo, nes būtent studijų metu susilaukiau pirmagimės, kuri ir apvertė mano gyvenimą aukštyn kojom. Iš tiesų vaikai, atėję į mano pasaulį, atgaivino pasakas, stebuklus, svajones, pripildė kasdieną prasmingumo.

Augindama savo vaikus, o vėliau vaikų darželyje taikiau lauko darželio pedagogiką, atradau daug nuostabių dalykų, kaip įdomiai ir džiugiai vaikai gali būti ugdomi gamtoje.

Ateinu su širdimi dalintis, įkvėpti, uždegti, atrasti stebuklus, kuždančius kiekviename žemės lopynėlyje, tikiu pasauliu, kuris gyvena mūsų svajonėse. Ieškosiu progų atnešti į vaikų delnus kankorėžį, kuriame glūdi visas kosmosas.

Auklėtoja Giedrė Rušinė dirba Humanistinio ugdymo vaikų darželyje vaikučių auklėtoja ir meninio ugdymo vadove.

**************************************************************************************

Žydrūnė BarkauskaitėEsu Žydrūnė Barkauskaitė, 2017 metais baigiau ikimokyklinę ir priešmokyklinę pedagogiką Klaipėdos valstybinėje kolegijoje, iš karto įsidarbinau valstybiniame darželyje, kuriame praleidau apie vienerius metus, įgavau labai daug gerosios patirties, daug išmokau, sužinojau, kadangi teko dirbti su įvairaus amžiaus vaikais. Tačiau labai netikėtai ir greitai mane aplinkybės atvedė į šią nuostabią vietą, darželį „Saulė ir mėnulis“. Nuo pirmojo žingsnio pro vartus pajutau šilumą, pamačiau be galo daug šypsenų, meilės bei rūpesčio. Čia jautiesi lyg namie, pagalba bei šiltas bendravimas čia yra įprastas, čia kiekvienam vaikui gali skirti savo dėmesio, apkabinti, pasikalbėti, nuveikti ką nors naudingo ar linksmo, todėl ugdymas šiame darželyje, mano nuomone, labai produktyvus ir nekeliantis streso vaikui. Labai džiaugiuosi čia dirbdama, tokia šiluma, pagarba vienas kitam, bendradarbiavimas vaiko, darbuotojų, tėvų toks malonus, tikras, kad gera mėgautis savo darbu.

******************************************************************************************

20170921_094405  Esu Vita Glinskytė, kūrybinės ir terapeutinės muzikos praktikė, baigusi bakalauro studijas Didžiojoje Britanijoje.
Mokymosi metu atlikau praktiką mokyklose, kur derinau edukacinius ir terapeutinius tikslus vesdama muzikinius užsiėmimus vaikams, taip pat vaikams su negalia. Dirbant su vaikais, man svarbiausia yra sudominti juos muzika. Tad stengiuosi pritaikyti praktikoje kuo įvairesnius ir kūrybiškus metodus. Į pagalbą pasitelkiu tiek Lietuvos muzikos repertuarą, tiek ir užsienio muziką. Stengiuosi kurti įvairiapusišką aplinką, kad kiekvienas vaikas jaustųsi gebantis muzikuoti. Man svarbu pastebėti ir atrasti kiekvieno vaiko gebėjimus, jo/jos stipriąsias puses, o elgesį koreguoti pozityviu požiūriu į vaiką, kuriant ryšį su juo/ja. Mane itin džiugina darbas darželyje “Saulė ir Mėnulis” dėl humanistinės pedagogikos pritaikymo bei galimybės realizuoti muzikos terapiją.

Mano išsilavinimas:

2012, rugsėjis – 2015, birželis
Kūrybinės ir terapeutinės muzikos bakalauro studijos, Pietų Velso Universitetas, Didžioji Britanija. Keletas kursų, kuriuos studijavau:
• Muzika (muzikos terapijos ir lavinimo metodai, teorija), šį kursą baigiau su universiteto įvertinimu už inovacijas ir pasiekimus;
• Psichologija;
• Terapeutiniai principai (pagal Karlo Rodžerio humanistinį požiūrį);
• Šiuolaikinio meno žanrai.

Vita Glinkytė dirba Humanistinio ugdymo vaikų darželyje ir Sąmoningos tėvystės centre.

***************************************************************************************

Esu Aistė Burkauskaitė-Nazer, vaikų darželio psichologė, pavaduojanti auklėtoja bei Sąmoningos tėvystės centro koordinatorė. Palankūs vėjai mane atpūtė į šią nuostabią, kupiną meilės ir kilnių siekių vietą – “Saulė ir mėnulis”, iš Škotijos, kur baigiau psichologijos studijas (Aberdyno universitete 2010-1014m.) ir susilaukiau sūnelio Ariano (gimusio su Dauno sindromu). Žmonių gerovė ir dvasinis tobulėjimas, man  visada buvo svarbios temos, todėl taip pat jau 8 metus praktikuoju jogą, kvėpavimo technikas bei sąmoningą dėmesingumą. Po sūnaus gimimo, natūraliai dauguma veiklų (savanoriavau mažų vaikų su tėveliais muzikinio ir meninio ugdymo užsiėmimuose, bendradarbiavau su raidos specialistais ir vaikų su spec. poreikiais priežiūros ir veiklų centrais) ir žinių gilinimosi buvo nukreipta į vaikų raidą ir ugdymą. Pasisėmusi įkvėpimo ir žinių iš edukacinės sistemos ir aukšto visuomenės sąmoningumo bei tolerancijos lygio Didžiojoje Britanijoje, jaučiu, jog galiu įkvėpti ir padėti, visų pirma, vaikams Lietuvoje augti laimingiems, tolerantiškiems ir turintiems sveiką savigarbą, o taip pat ir šeimoms auginančioms vaikus sąmoningai tvarkytis su iškilusiomis problemomis ar nerimu, susijusiais su vaikų ugdymu, auklėjimu ar kitomis šeimos ir asmeninio tobulėjimo temomis. Šventai tikiu, jog bet koks pokytis, kad ir pats globaliausias, prasideda nuo ČIA, DABAR ir nuo PATIES SAVĘS.

**************************************************************************************

Kotryna

Esu Kotryna, man 20 metų. Klaipėdos universitete studijuoju vaikystės pedagogiką, esu antro kurso studentė. Pasirinkau šią studijų programą todėl, kad jau seniai žinojau, jog norėsiu dirbti būtent su vaikais. Vaikai man yra pats didžiausias džiaugsmas. Būdama su jais jaučiuosi puikiai, nes tik jie sugeba taip pralinksminti, leidžia į paprastus dalykus pažvelgti kitaip. Kitokio darbo net neįsivaizduoju.
„Saulė ir mėnulis” darželyje jaučiuosi kaip namuose. Čia labai gera atmosfera, draugiškas kolektyvas, puiki direktorė. Į darbą einu ne kaip į darbą, o kaip į šventę. 🙂

 

Kotryna Liulienė dirba Humanistinio ugdymo vaikų darželyje Jaunesniąja vaikučių auklėtoja.

******************************************************************************************

Eglė Karaliūtė

Eglė Karaliūtė: “Pamenu, kai buvau maža meldžiausi, kad niekada neužaugčiau. Man buvo taip gera žaisti su draugais, dalintis savo jausmais su mama, skaityti pasakas prieš miegą. O dabar man gera matyti, kaip auga kiti vaikai. Smagu, kad galiu mažiesiems padėti patirti tą nepakartojamą  jausmą vaikystę. Dirbdama darželyje “Saulė ir mėnulis“ turiu galimybių dalyvauti įvairiuose seminaruose, kuriuose gaunu patarimų, kaip reaguoti į vaikučių įvairias emocijas.

Eglė Karaliūtė dirba Humanistinio ugdymo vaikų darželyje auklėtojos padėjėja.

 

 

 

Reklama