DARBUOTOJAI

SAULĖ IR MĖNULIS kolektyvas


ramune-seminare-e1495307372236

         Ramunė Žilienė – Sąmoningos tėvystės centro ir humanistinio vaikų darželio “Saulė ir mėnulis“ steigėja ir veiklų koordinatorė: “Man nuo mokyklos baigimo laikų rūpėjo vaikai, jaučiausi atsakinga ne tik už savo, bet ir už mūsų visuomenės vaikus. Studijuodama lietuvių filologiją ir pedagogiką Klaipėdos universitete, atostogų metu dirbdavau savanore su vaikučiais, augančiais be šeimų, vaikų stovyklose ir centruose, norėjosi vaikų gyvenimui suteikti džiaugsmo ir žmogiškos šilumos. Vėliau, dirbdama mokykloje lietuvių kalbos mokytoja, supratau, kad meilė vaikams yra labai gerai, bet to neužtenka, būtina sukurti naują ugdymo sistemą vaikams, kuri atitiktų šiuolaikinių vaikų poreikius ir lūkesčius. Todėl sąmoningos tėvystės centras ir humanistinio ugdymo vaikų darželis siekia suburti tėvus, pedagogus ir įvairius specialistus, kurie atsakingai ir su meile kurs naują ugdymo sistemą vaikams, paaugliams ir jaunuoliams, padės tėvams auginti ir auklėti savo vaikus, suburs šeimas prasmingiems ir teikiantiems tikro džiaugsmo užsiėmimams su vaikais.“


 

IMG_20201011_211023

     Esu Rūta Kučinskienė. Džiaugiuosi, galėdama būti Sąmoningos tėvystės centro ir humanistinio vaikų darželio bendruomenės dalimi, prisidėti prie kilnaus tikslo – vaikų ugdymo. Siekiu, kad ugdymo procesas būtų patrauklus, įdomus ir įtraukiantis vaikus. Kūrybiškas, kupinas meilės, darnos, pagarbos, abipusio pasitikėjimo ir pažinimo džiaugsmo.

     Studijos: 2000m. Klaipėdos Universitetas, Vaikystės pedagogikos studijų programa, edukologijos bakalauro kvalifikacinis laipsnis. 2019m. Klaipėdos Universitetas, humanitarinių mokslų magistro kvalifikacinis laipsnis. Vadybinio darbo patirtis – nuo 2000m.

Rūta Kučinskienė, humanistinio ugdymo vaikų darželio Katkuose, direktorės pavaduotoja ugdymui ir “Obuoliukų“ grupės priešmokyklinio, ikimokyklinio ugdymo pedagogė.


1 (21)

          Esu Vaida Jamantienė, šokių mokytoja, choreografė, šiuo metu darželio ,,Saulė ir Mėnulis“ vaikučių grupės auklėtoja. Šokių mokytoja pradėjau dirbti dar studijų metais, nuo 2011m. Esu dirbusi su įvairaus amžiaus vaikais, ne viename Klaipėdos, Palangos vaikų darželiuose, šokių mokykloje ,,Coda“. Tiesa, iškart supratau, kad vaikai – tai maži suaugę žmonės, o jų pasaulis kiekvieną dieną vis auga ir yra kuriamas. Kuriamas, kaip ir šokis. Pamažu. Lėtais žingsneliais. Labai atsakingai. Įdedant visą širdį. Todėl dirbant su mažaisiais, nesvarbu ar mokant juos šokio žingsnelių, ar dalyvaujant bendrajame ugdymo procese, jaučiu ypatingai didelę atsakomybę, siekiu geriausių rezultatų, stengiuosi kurti erdvę, kuriuoje vaikas jaučiasi laisvai, bet saugiai, mokosi – bet nebijo klysti. Džiaugiuosi, jog ,,Saulė ir mėnulis“ šeima mane priėmė į savo ratą. Čia aš jaučiu, girdžiu, analizuoju, jaudinuos ir džiaugiuos, čia aš tiesiog gyvenu!

Vaida Jamantienė, humanistinio ugdymo vaikų darželio Klaipėdoje, direktorės pavaduotoja ugdymui ir “Saulyčių“ grupės auklėtoja, šokių mokytoja.


Žydrūnė Barkauskaitė

     Esu Žydrūnė Bajorūnienė, 2017 metais baigiau ikimokyklinę ir priešmokyklinę pedagogiką Klaipėdos valstybinėje kolegijoje, iš karto įsidarbinau valstybiniame darželyje, kuriame praleidau apie vienerius metus, įgavau labai daug gerosios patirties, daug išmokau, sužinojau, kadangi teko dirbti su įvairaus amžiaus vaikais. Tačiau labai netikėtai ir greitai mane aplinkybės atvedė į šią nuostabią vietą, darželį „Saulė ir mėnulis“. Nuo pirmojo žingsnio pro vartus pajutau šilumą, pamačiau be galo daug šypsenų, meilės bei rūpesčio. Čia jautiesi lyg namie, pagalba bei šiltas bendravimas čia yra įprastas, čia kiekvienam vaikui gali skirti savo dėmesio, apkabinti, pasikalbėti, nuveikti ką nors naudingo ar linksmo, todėl ugdymas šiame darželyje, mano nuomone, labai produktyvus ir nekeliantis streso vaikui. Labai džiaugiuosi čia dirbdama, tokia šiluma, pagarba vienas kitam, bendradarbiavimas vaiko, darbuotojų, tėvų toks malonus, tikras, kad gera mėgautis savo darbu.

Žydrūnė Bajorūnienė, humanistinio ugdymo vaikų darželio Klaipėdoje, “Žvaigždučių“ grupės vaikučių auklėtoja.


IMG_9871

     Sveiki, esu Giedrė Rušinė. Dirbu “Saulė ir mėnulis“ darželyje nuo pat jo įsikūrimo dienos. Pati esu baigusi architektūros studijas Vilniuje. Susilaukusi dviejų vaikučių, natūraliai perėjau į vaikų ugdymo temas. (Nors pastebiu, kad žinias atsineštas iš akademijos dažnai taikau labai universaliai – net lavindama mažus vaikus). Augindama vaikus ir augdama pati, radau savyje interesą skleisti savo patirtį ir su kitais vaikais. Būdama auklėtoja visad ieškau, kaip vaikams perduoti gamtos grožį, jos gyvybės stebuklingumą. Per meną, gamtinius žygius, įvairius žaidimus siekiu žadinti, atkreipti dėmesį, koncentruotis į natūralų, vaikams labai savą vientisumą su gamta ir jos elementais. Darbas su vaikais yra be galo gyvas procesas, kuriame vis ir vis atrandu lobių, net jei išsiruošiau su vaikais tik pasivaikščioti.

Giedrė Rušinė, humanistinio ugdymo vaikų darželio Katkuose, vaikučių auklėtoja, žygių į gamtą ir meninio ugdymo vadovė.


unnamed

     Sveiki, esu Vita Bagdžiūnienė. Pasirinkau pedagogo kelią, nes nuo mažiausių dienų svajojau apie darbą su vaikais. Šiam sprendimui įtakos turėjo ir tai, kad mano šeimoje augo jaunesnė sesuo, kurią tekdavo prižiūrėti, kartu žaisti, o kartais ir paauklėti bei pamokyti. 2004 metais baigiau KU Pedagogikos fakultetą, įgijau edukologijos bakalauro kvalifikacinį laipsnį ir mokytojo bei psichologijos mokytojo profesines kvalifikacijas. Dirbau valstybiniame darželyje auklėtoja lopšelio ir priešmokyklinėje grupėse bei pradinių klasių mokytoja.  Dirbdama su vaikais, pirmiausia stengiuosi tapti jų drauge, patarėja, o galiausiai mokytoja, kuri priima kiekvieną vaiką kaip asmenybę, moko tvarkos, savarankiškumo, atsakomybės, draugiškumo, padeda atsiskleisti, kurti, pažinti ir atrasti pačius gražiausius ir nuostabiausius dalykus. Visada siekiu sukurti tokią aplinką, kurioje kiekvienas vaikas jaustųsi pastebėtas, išklausytas, suprastas, padrąsintas, mylimas ir laukiamas. Vaikai man yra tarsi knygos, kurias kasdien skaitydama atrandu kažką naujo, įdomaus bei tobulėju. Mane labai džiugina darbas humanistinio ugdymo darželyje ,,Saulė ir Mėnulis“, nes čia sukurta pozityvi darbo aplinka, kurioje jautiesi svarbus ir vertinamas.

Vita Bagdžiūnienė,  humanistinio ugdymo vaikų darželio Klaipėdoje vaikučių auklėtoja.   


Vitos foto

     Esu Vita Čėsnienė. 2013 metais įgijau socialinio pedagogo profesiją. Pasirinkau pedagogiką ir darbą su vaikais, nes visada mintis, kad prisidėdamas prie vaiko mokymo ir auklėjimo pats mokaisi ir auklėji save kėlė susižavėjimą. Kiekviena darbo diena su vaikais yra unikali, įvairios situacijos moko kūrybiškumo, kantrybės, nuoširdumo, atvirumo, skatina tobulėti, peržiūrėti ir ugdyti savo gyvenimiškas vertybes, nes norisi būti vaikui kuo geresniu pavyzdžiu. Labai džiaugiuosi, kad įstaiga, kurioje dirbu remiasi humanistine pedagogika, manau, kad meilė, nuoširdumas, palaikymas ir kantrybė yra geriausi mokytojai. Dirbdama “Saulės ir mėnulio“ kolektyve turiu galimybę stebėti ir mokytis iš skirtingą patirtį turinčio kolektyvo bei iš kiekvieno vaiko. Džiaugiuosi tarpusavio šiltais ir nuoširdžiais santykiais, produktyviu bendradarbiavimu ir parama bei pagalba.

Vita Čėsnienė, humanistinio ugdymo vaikų darželio Klaipėdoje, auklėtojos padėjėja.


Karolina SAULĖ IR MĖNULIS

       Esu Karolina. 2014 metais Klaipėdos universitete baigiau kineziterapijos studijas. Visada labai mylėjau vaikus ir jaučiau ryšį su jais, todėl darbas darželyje ,,Saulė ir mėnulis“ mane džiugina ir įkvepia. Smagu kasdien augti kartu su vaikais ir mokytis iš jų tyrų vertybių. Stengiuosi vaikams perduoti savo mokslu įgautas žinias, su vaikais dažnai užsiimame sportine veikla. Darbas darželyje kiekvieną dieną kupinas naujų atradimų, įspūdžių, nuotykių ir vaikiško juoko. Nuostabus jausmas vaikus išmokyti kažko naujo, paaiškinti nesuprantamus dalykus, ar tiesiog pasikalbėti su jais. Labai džiaugiuosi galėdama prisidėti prie vaikų ugdymo ir tobulėti visomis prasmėmis kartu su jais.

Karolina Timinskė, humanistinio ugdymo vaikų darželio Klaipėdoje, jaunesniąja auklėtoja bei auklėtojos padėjėja


IMG_20201011_211023

     Esu Živilė Griguolė, 2016 metais Klaipėdos valstybinėje kolegijoje įgijau kineziterapijos profesinio bakalauro laipsnį. Šiuo metu studijuoju Klaipėdos universitete vaikystės pedagogikos studijas. Mano, kaip pedagogės tikslas yra išmokti kalbėti ir suprasti vaikų kalbą. Stengiuosi padėti vaikams pažinti aplinkinį pasaulį, rasti ryšį su mus supančia aplinka. Vaikai – mano gyvenimo mokytojai, žiūrėdama į juos matau jų tyrumą, paprastumą ir norą tobulėti. Darželis „Saulė ir mėnulis“ Katkuose tam nuostabi vieta. Čia esanti ramybė, švarus oras, gamtos grožis kuria harmoniją tarp gamtos ir žmogaus. Dirbdama tokioje aplinkoje jaučiuosi dėkinga galėdama būti viso to dalimi.

Živilė Griguolė, humanistinio ugdymo vaikų darželio Katkuose, vaikučių auklėtoja.

       


 
19030262_1713289538700802_2766682332645413139_n (3)

             Nuo mažų dienų norėjau  sieti savo kelią su pedagogika ir muzika. 2018 metais įgijau muzikos ir pedagogikos bakalauro kvalifikacinį laipsnį Klaipėdos universitete. Darželį  „Saulė ir mėnulis“ radau netikėtai. Labai greitai susižavėjau darbo aprašymu, kuriame buvo rašoma apie žygius į gamtą, laužo kūrenimą, darbą gamtoje su vaikais. Labai patiko tai, kad pats darželis ne miesto šurmulyje, o atviroje gamtoje, kur vaikai mėgaujasi tyru oru, gyvūnėliais, kitokia pasaulėjauta. Taip pat pasidomėjęs supratau, kad darželio požiūris į vaiko pasaulėžiūrą ir ugdymą sutampa su mano požiūriu. Vaikų darželyje taikomas visapusiškas ugdymas – sveikai lavinamas fizinis kūnas, stiprinama vaikų emocinė kompetencija, vystomas kūrybiškas intelekto lavinimas, socialinių įgūdžių ir moralinių vertybių ugdymas. Visos šios vertybės auginą vaiką kaip didžią asmenybę, todėl labai džiaugiuosi prisijungęs prie nuostabios komandos, kuri padės tobulėti kartu su vaikais humanistinio ugdymo kelyje!

Jaunius Gulbinas dirba humanistinio ugdymo vaikų darželyje Katkuose, jaunesniuoju vaikučių auklėtoju.


 
20201031_191719

       Esu Ernesta Macevičienė. ,,Saulė ir mėnulis“ vaikų darželyje Katkuose dirbu nuo pat jo įkūrimo pradžios.Šį darželį lanko ir mano dukra. Paprastas žmogiškumas, šiluma, nuoširdumas, plačios šypsenos ir atvedė mane į šią vietą. O ir su vaikais visada pavyksta užmegzti gražią draugystę. Kasdien tiek apie juos, tiek ir apie save sužinau naujų dalykų. Mokomės ir augame kartu. Teko dirbti Skandinaviškame darželyje, auklėtojos padėjėja, su įvairaus amžiaus vaikučiais, nuo pačių mažiausių iki priešmokyklinukų. Jie buvo patys geriausi mano mokytojai lavinant Norvegų kalbą. Kiek visko daug galima išmokti iš vaikųDžiaugiuosi, kad ir dabar dirbu apsupta gražios gamtos ir tyro oro. Leidžiame daug laiko lauke, žygiuose. Vertinu galimybę dirbti su vaikais, būti ir jų žaidimų drauge, ir guodėja. Stebėti, kaip jie auga, keičiasi, susipažįsta su mus supančia aplinka.

Ernesta Macevičienė dirba vaikučių auklėtojos padėjėja Pumpurėlių grupėje. Humanistinio ugdymo vaikų darželyje Katkuose.


2021_05_29_13_26_30_009
 
            Esu Indrė Beniulytė, šiuo metu studijuoju pedagogiką Klaipėdos valstybinėje kolegijoje. Mano vaikystės svajonė, kurią ilgai laikiau paslėpusi viduje, buvo dirbti su vaikais. Visada labai mėgau padėti draugams ir artimiesiems prižiūrėti jų vaikus, leisti laiką su jais, jų dėka įgavau ilgametės patirties su įvairaus amžiaus vaikais. 
Po sūnaus gimimo supratau, kad mano vaikystės svajonė gali išsipildyti, atsirado dar didesnis noras dirbti su vaikais, atradau daug pliusų. Man pasisekė gauti galimybę dirbti šiame humanistiniame “Saulė ir Mėnulis“  darželyje, be dvejonių pamačiusi harmoningą aplinką, laimingus vaikus, malonų ir pozityvų kolektyvą, norėjau būti šios vietos dalimi. Supratau, jog šitame darbe galiu tobulėti ne tik kaip būsima pedagogė, bet ir mama. Mano tikslas vaikams suteikti kuo daugiau šilumos, juoko, paguodos ir apkabinimo, išmokyti ir paaiškinti nemokėtų dalykų, džiaugtis su jais kartu. Esu laiminga, jog galiu tobulėti kartu su vaikais, juk svarbiausia laimingas, mylimas ir mylintis vaikas. 
 
Indrė Beniulytė dirba humanistinio ugdymo vaikų darželyje Klaipėdoje, “Žvaigždučių“ gr. auklėtojos padėjėja ir jaunesnioji auklėtoja.

                       


 
Logopedė Odeta

          Esu Odeta Žutautaitė, logopedė. Rūpinuosi vaiko kalbos raidos sėkme, kuriai, kaip ir sėklai sudygti, reikalingos tinkamos sąlygos. Sėkla laistoma, apgaubiama šiluma ir šviesa išbrinksta ir sudygsta. Su meile rūpinuosi vaiko kalbos daigeliu, kuris auga, sukrauna pumpurą ir pražysta kvapniu žiedu, teikiančiu tiek džiaugsmo. Esu laiminga matydama vaiko kalbos gėlelės augimą. Logopedinių pratybų metu lavinu kalbinę motoriką, plečiu žodyną, tikslinu tartį, formuoju gramatinį kalbos taisyklingumą, girdimąjį suvokimą, garsinės analizės ir sintezės įgūdžius. Džiaugiuosi būdama “Saulė ir mėnulis“ lopšelio-darželio dalimi, kadangi čia skleidžiama filosofija man labai artima. Mane žavi darželio bendruomenė, kuri rūpinasi visapusiška asmenybės raida ir gerove.

Odeta Žutautaitė, humanistinio ugdymo vaikų darželio logopedė.