DARBUOTOJAI

SAULĖ IR MĖNULIS kolektyvas

ramune-seminare

Ramunė Žilienė – Sąmoningos tėvystės centro ir humanistinio vaikų darželio steigėja ir veiklų koordinatorė: “Man nuo mokyklos baigimo laikų rūpėjo vaikai, jaučiausi atsakinga ne tik už savo, bet ir už mūsų visuomenės vaikus. Studijuodama lietuvių filologiją ir pedagogiką Klaipėdos universitete, atostogų metu dirbdavau savanore su vaikučiais, augančiais be šeimų, vaikų stovyklose ir centruose, norėjosi vaikų gyvenimui suteikti džiaugsmo ir žmogiškos šilumos. Vėliau, dirbdama mokykloje lietuvių kalbos mokytoja, supratau, kad meilė vaikams yra labai gerai, bet to neužtenka, būtina sukurti naują ugdymo sistemą vaikams, kuri atitiktų šiuolaikinių vaikų poreikius ir lūkesčius. Todėl sąmoningos tėvystės centras ir humanistinio ugdymo vaikų darželis siekia suburti tėvus, pedagogus ir įvairius specialistus, kurie atsakingai ir su meile kurs naują ugdymo sistemą vaikams, paaugliams ir jaunuoliams, padės tėvams auginti ir auklėti savo vaikus, suburs šeimas prasmingiems ir teikiantiems tikro džiaugsmo užsiėmimams su vaikais.“

******************************************************************************************

IMG_9871

Sveiki, esu Giedrė Rušinė. Dirbu “Saulė ir mėnulis“ darželyje nuo pat jo įsikūrimo dienos. Pati esu baigusi architektūros studijas Vilniuje. Susilaukusi dviejų vaikučių, natūraliai perėjau į vaikų ugdymo temas. (Nors pastebiu, kad žinias atsineštas iš akademijos dažnai taikau labai universaliai – net lavindama mažus vaikus). Augindama vaikus ir augdama pati, radau savyje interesą skleisti savo patirtį ir su kitais vaikais. Būdama auklėtoja visad ieškau, kaip vaikams perduoti gamtos grožį, jos gyvybės stebuklingumą. Per meną, gamtinius žygius, įvairius žaidimus siekiu žadinti, atkreipti dėmesį, koncentruotis į natūralų, vaikams labai savą vientisumą su gamta ir jos elementais. Darbas su vaikais yra be galo gyvas procesas, kuriame vis ir vis atrandu lobių, net jei išsiruošiau su vaikais tik pasivaikščioti.

Auklėtoja Giedrė Rušinė dirba Humanistinio ugdymo vaikų darželyje vaikučių auklėtoja, žygių į gamtą ir meninio ugdymo vadove.

**************************************************************************************

Žydrūnė BarkauskaitėEsu Žydrūnė Barkauskaitė, 2017 metais baigiau ikimokyklinę ir priešmokyklinę pedagogiką Klaipėdos valstybinėje kolegijoje, iš karto įsidarbinau valstybiniame darželyje, kuriame praleidau apie vienerius metus, įgavau labai daug gerosios patirties, daug išmokau, sužinojau, kadangi teko dirbti su įvairaus amžiaus vaikais. Tačiau labai netikėtai ir greitai mane aplinkybės atvedė į šią nuostabią vietą, darželį „Saulė ir mėnulis“. Nuo pirmojo žingsnio pro vartus pajutau šilumą, pamačiau be galo daug šypsenų, meilės bei rūpesčio. Čia jautiesi lyg namie, pagalba bei šiltas bendravimas čia yra įprastas, čia kiekvienam vaikui gali skirti savo dėmesio, apkabinti, pasikalbėti, nuveikti ką nors naudingo ar linksmo, todėl ugdymas šiame darželyje, mano nuomone, labai produktyvus ir nekeliantis streso vaikui. Labai džiaugiuosi čia dirbdama, tokia šiluma, pagarba vienas kitam, bendradarbiavimas vaiko, darbuotojų, tėvų toks malonus, tikras, kad gera mėgautis savo darbu.

Žydrūnė Barkauskaitė dirba Humanistinio ugdymo vaikų darželyje “Žvaigždučių“ grupės vaikučių auklėtoja ir direktorės pavaduotoja ugdymui.

**************************************************************************************

Snieguolė

Esu Snieguolė Bogužienė, pradinio, priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo praktikė. Nuo 2006 metų dirbu ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytoja. 2008 metais suteikta vyresniosios auklėtojos kvalifikacinė kategorija.

Visada žavėjausi humanistinio ugdymo principais. Todėl dirbdama su vaikais, stengiuosi kurti erdvę, kurioje vaikas turėtų galimybę būti savimi ir nebijotų klysti. Siekiu bendrystės su vaiku, kad ugdymas taptų ne prievole, bet smagiu, įtraukiančiu procesu. Dėl to mielai prisijungiau prie vaikų darželio „Saulė ir mėnulis“ kolektyvo, kuris ne tik dirba, bet ir gyvena remiantis humanistinio ugdymo principais. Čia siekiama, kad vaikų gyvenimas būtų judrus ir gyvas, čia kūrybiškumui niekada ir niekas nepasako „stop“.

Snieguolė Bogužienė dirba Humanistinio ugdymo vaikų darželyje “Mėnuliukų“grupės vaikučių auklėtoja.

**************************************************************************************

Vita B. SAULĖ IR MĖNULIS

Sveiki, esu Vita Bagdžiūnienė. Pasirinkau pedagogo kelią, nes nuo mažiausių dienų svajojau apie darbą su vaikais. Šiam sprendimui įtakos turėjo ir tai, kad mano šeimoje augo jaunesnė sesuo, kurią tekdavo prižiūrėti, kartu žaisti, o kartais ir paauklėti bei pamokyti. 2004 metais baigiau KU Pedagogikos fakultetą, įgijau edukologijos bakalauro kvalifikacinį laipsnį ir mokytojo bei psichologijos mokytojo profesines kvalifikacijas. Dirbau valstybiniame darželyje auklėtoja lopšelio ir priešmokyklinėje grupėse bei pradinių klasių mokytoja.

Dirbdama su vaikais, pirmiausia stengiuosi tapti jų drauge, patarėja, o galiausiai mokytoja, kuri priima kiekvieną vaiką kaip asmenybę, moko tvarkos, savarankiškumo, atsakomybės, draugiškumo, padeda atsiskleisti, kurti, pažinti ir atrasti pačius gražiausius ir nuostabiausius dalykus. Visada siekiu sukurti tokią aplinką, kurioje kiekvienas vaikas jaustųsi pastebėtas, išklausytas, suprastas, padrąsintas, mylimas ir laukiamas. Vaikai man yra tarsi knygos, kurias kasdien skaitydama atrandu kažką naujo, įdomaus bei tobulėju.

Mane labai džiugina darbas humanistinio ugdymo darželyje ,,Saulė ir Mėnulis“, nes čia sukurta pozityvi darbo aplinka, kurioje jautiesi svarbus ir vertinamas.

Vita Bagdžiūnienė dirba Humanistinio ugdymo vaikų darželyje “Mėnuliukų“ ir “Žvaigždučių“ grupės vaikučių auklėtoja.

**************************************************************************************

 

Kotryna

Sveiki! Esu Kotryna, Klaipėdos universitete studijuoju vaikystės pedagogiką. Pasirinkau šią studijų programą todėl, kad jau seniai žinojau, jog norėsiu dirbti būtent su vaikais. Vaikai man yra pats didžiausias džiaugsmas. Būdama su jais jaučiuosi puikiai, nes tik jie sugeba taip pralinksminti, leidžia į paprastus dalykus pažvelgti kitaip. Man įdomu su jais bendrauti, matyti, kaip greitai auga bei kasdien tobulėja.
Pirmame kurse pradėjau dirbti darželyje “Saulė ir mėnulis“, dėl ko labai džiaugiuosi. Čia labai gera atmosfera, draugiškas kolektyvas, puiki direktorė, kuriai rūpi tiek vaikučių gerovė, tiek darbuotojai. Čia mes kaip viena didelė šeima. 🙂

Kotryna Liulienė dirba Humanistinio ugdymo vaikų darželyje Jaunesniąja vaikučių auklėtoja.

**************************************************************************************

Brigita SAULĖ IR MĖNULIS

Esu Brigita. Studijuoju Vaikystės pedagogiką. Mano nuomone, vaikystė turi būti nerūpestinga, su nuotykiais, linksma, kupina džiaugsmo, atradimų ir su daug daug meilės. Džiaugiuosi, kad gyvenimas mane atvedė į šį darželį. Nes vaikai čia išgyvena tikrą savo vaikystę su balomis, maudynėmis, draugais, nuotykiais ir laukimu kiekvienos dienos, kuri visada atneša kažką naujo. Man patinka būti su vaikais, išmokti iš jų kažko naujo, gautas pedagogines žinias bandyti pritaikyti praktiškai. Ieškot būdų, kaip padėti augti vaikams, kurie yra ne tik individualybės, bet ir mūsų ateitis. Todėl džiaugiuosi, kad šiame darželyje puoselėjamos humanistinės vertybės, kurios skatina vaikus mokytis gerumo, nuoširdumo, atlaidumo, o svarbiausia – pamatyti mus supančios gamtos ir žmogaus grožį.

Brigita Budreckytė dirba Humanistinio ugdymo vaikų darželyje Jaunesniąja vaikučių auklėtoja.

***************************************************************************************

Vitos foto

Esu Vita Čėsnienė. 2013 metais įgijau socialinio pedagogo profesiją. Pasirinkau pedagogiką ir darbą su vaikais, nes visada mintis, kad prisidėdamas prie vaiko mokymo ir auklėjimo pats mokaisi ir auklėji save kėlė susižavėjimą. Kiekviena darbo diena su vaikais yra unikali, įvairios situacijos moko kūrybiškumo, kantrybės, nuoširdumo, atvirumo, skatina tobulėti, peržiūrėti ir ugdyti savo gyvenimiškas vertybes, nes norisi būti vaikui kuo geresniu pavyzdžiu. Labai džiaugiuosi, kad įstaiga, kurioje dirbu remiasi humanistine pedagogika, manau, kad meilė, nuoširdumas, palaikymas ir kantrybė yra geriausi mokytojai. Dirbdama “Saulės ir mėnulio“ kolektyve turiu galimybę stebėti ir mokytis iš skirtingą patirtį turinčio kolektyvo bei iš kiekvieno vaiko. Džiaugiuosi tarpusavio šiltais ir nuoširdžiais santykiais, produktyviu bendradarbiavimu ir parama bei pagalba.

Vita Čėsnienė dirba Humanistinio ugdymo vaikų darželyje auklėtojos padėjėja.

**************************************************************************************

Karolina SAULĖ IR MĖNULIS

Esu Karolina. 2014 metais Klaipėdos universitete baigiau kineziterapijos studijas. Visada labai mylėjau vaikus ir jaučiau ryšį su jais, todėl darbas darželyje ,,Saulė ir mėnulis“ mane džiugina ir įkvepia. Smagu kasdien augti kartu su vaikais ir mokytis iš jų tyrų vertybių. Stengiuosi vaikams perduoti savo mokslu įgautas žinias, su vaikais dažnai užsiimame sportine veikla.

Darbas darželyje kiekvieną dieną kupinas naujų atradimų, įspūdžių, nuotykių ir vaikiško juoko. Nuostabus jausmas vaikus išmokyti kažko naujo, paaiškinti nesuprantamus dalykus, ar tiesiog pasikalbėti su jais. Labai džiaugiuosi galėdama prisidėti prie vaikų ugdymo ir tobulėti visomis prasmėmis kartu su jais.

Karolina Timinskė dirba Humanistinio ugdymo vaikų darželyje auklėtojos padėjėja ir kineziterapinių mankštų vadove.

**************************************************************************************

Severija SAULĖ IR MĖNULIS

Esu Severija Ruibė, 2019 metais LCC Tarptautiniame Universitete įgijau psichologijos bakalauro laipsnį. Šiuo metu Klaipėdos Universitete toliau plečiu savo žinias siekdama pedagoginės psichologijos magistro. Rinkdamasi kur studijuoti visada žinojau, kad rinksiuosi būtent psichologiją, nes visada norėjau sužinoti daugiau apie vaikų vidų ir tai, kaip jie sprendžia ar išgyvena problemas. Visada žinojau, kad ateityje norėsiu dirbti su vaikais.

Darbas “Saulės ir Mėnulio“ darželyje suteikia galimybę prisidėti prie humanistinės pedagogikos įgyvendinimo, leidžia patirti buvimo su vaikais džiaugsmą. Vaikai man yra pats nuostabiausias stebuklas, kuris visada motyvuoja judėti į priekį ir visada priverčia šypsotis. Vaikai yra mano gyvenimo variklis!!!

Severija Ruibė dirba Humanistinio ugdymo vaikų darželyje auklėtojos padėjėja, veda nuotaikingas anglų kalbos pamokėles.

***************************************************************************************

44224928_2061040117272322_2996077921929527296_o  Esu Vita Glinskytė, kūrybinės ir terapeutinės muzikos praktikė, baigusi bakalauro studijas Didžiojoje Britanijoje.
Mokymosi metu atlikau praktiką mokyklose, kur derinau edukacinius ir terapeutinius tikslus vesdama muzikinius užsiėmimus vaikams, taip pat vaikams su negalia. Dirbant su vaikais, man svarbiausia yra sudominti juos muzika. Tad stengiuosi pritaikyti praktikoje įvairius ir kūrybiškus metodus. Į pagalbą pasitelkiu tiek Lietuvos muzikos repertuarą, tiek ir užsienio muziką. Stengiuosi kurti įvairiapusišką aplinką, kad kiekvienas vaikas jaustųsi gebantis muzikuoti. Man svarbu pastebėti ir atrasti kiekvieno vaiko gebėjimus, jo/jos stipriąsias puses, o elgesį koreguoti pozityviu požiūriu į vaiką, kuriant ryšį su juo/ja. Mane itin džiugina darbas darželyje “Saulė ir Mėnulis” dėl humanistinės pedagogikos pritaikymo bei galimybės realizuoti muzikos terapiją.

Mano išsilavinimas:

2012, rugsėjis – 2015, birželis
Kūrybinės ir terapeutinės muzikos bakalauro studijos, Pietų Velso Universitetas, Didžioji Britanija. Keletas kursų, kuriuose studijavau:
• Muzika (muzikos terapijos ir lavinimo metodai, teorija), šį kursą baigiau su universiteto įvertinimu už inovacijas ir pasiekimus;
• Psichologija;
• Terapeutiniai principai (pagal Karlo Rodžerio humanistinį požiūrį);
• Šiuolaikinio meno žanrai.

Vita Glinkytė dirba Humanistinio ugdymo vaikų darželyje ir Sąmoningos tėvystės centre muzikos ir muzikos terapijos vadove.

**************************************************************************************

Logopedė Odeta

Esu Odeta Žutautaitė, logopedė. Rūpinuosi vaiko kalbos raidos sėkme, kuriai, kaip ir sėklai sudygti, reikalingos tinkamos sąlygos. Sėkla laistoma, apgaubiama šiluma ir šviesa išbrinksta ir sudygsta. Su meile rūpinuosi vaiko kalbos daigeliu, kuris auga, sukrauna pumpurą ir pražysta kvapniu žiedu, teikiančiu tiek džiaugsmo. Esu laiminga matydama vaiko kalbos gėlelės augimą.

Logopedinių pratybų metu lavinu kalbinę motoriką, plečiu žodyną, tikslinu tartį, formuoju gramatinį kalbos taisyklingumą, girdimąjį suvokimą, garsinės analizės ir sintezės įgūdžius.

Džiaugiuosi būdama “Saulė ir mėnulis“ lopšelio-darželio dalimi, kadangi čia skleidžiama filosofija man labai artima. Mane žavi darželio bendruomenė, kuri rūpinasi visapusiška asmenybės raida ir gerove.

Odeta Žutautaitė dirba Humanistinio ugdymo vaikų darželyje logopede.