DARBUOTOJAI

SAULĖ IR MĖNULIS kolektyvas

ramune-seminare-e1495307372236

         Ramunė Žilienė – Sąmoningos tėvystės centro ir humanistinio vaikų darželio “Saulė ir mėnulis“ steigėja ir veiklų koordinatorė: “Man nuo mokyklos baigimo laikų rūpėjo vaikai, jaučiausi atsakinga ne tik už savo, bet ir už mūsų visuomenės vaikus. Studijuodama lietuvių filologiją ir pedagogiką Klaipėdos universitete, atostogų metu dirbdavau savanore su vaikučiais, augančiais be šeimų, vaikų stovyklose ir centruose, norėjosi vaikų gyvenimui suteikti džiaugsmo ir žmogiškos šilumos. Vėliau, dirbdama mokykloje lietuvių kalbos mokytoja, supratau, kad meilė vaikams yra labai gerai, bet to neužtenka, būtina sukurti naują ugdymo sistemą vaikams, kuri atitiktų šiuolaikinių vaikų poreikius ir lūkesčius. Todėl sąmoningos tėvystės centras ir humanistinio ugdymo vaikų darželis siekia suburti tėvus, pedagogus ir įvairius specialistus, kurie atsakingai ir su meile kurs naują ugdymo sistemą vaikams, paaugliams ir jaunuoliams, padės tėvams auginti ir auklėti savo vaikus, suburs šeimas prasmingiems ir teikiantiems tikro džiaugsmo užsiėmimams su vaikais.“


Žydrūnė Barkauskaitė

     Esu Žydrūnė Barkauskaitė, 2017 metais baigiau ikimokyklinę ir priešmokyklinę pedagogiką Klaipėdos valstybinėje kolegijoje, iš karto įsidarbinau valstybiniame darželyje, kuriame praleidau apie vienerius metus, įgavau labai daug gerosios patirties, daug išmokau, sužinojau, kadangi teko dirbti su įvairaus amžiaus vaikais. Tačiau labai netikėtai ir greitai mane aplinkybės atvedė į šią nuostabią vietą, darželį „Saulė ir mėnulis“. Nuo pirmojo žingsnio pro vartus pajutau šilumą, pamačiau be galo daug šypsenų, meilės bei rūpesčio. Čia jautiesi lyg namie, pagalba bei šiltas bendravimas čia yra įprastas, čia kiekvienam vaikui gali skirti savo dėmesio, apkabinti, pasikalbėti, nuveikti ką nors naudingo ar linksmo, todėl ugdymas šiame darželyje, mano nuomone, labai produktyvus ir nekeliantis streso vaikui. Labai džiaugiuosi čia dirbdama, tokia šiluma, pagarba vienas kitam, bendradarbiavimas vaiko, darbuotojų, tėvų toks malonus, tikras, kad gera mėgautis savo darbu.

Žydrūnė Barkauskaitė, humanistinio ugdymo vaikų darželio Klaipėdoje, direktorės pavaduotoja ugdymui ir “Žvaigždučių“ grupės vaikučių auklėtoja.


IMG_20201011_211023

     Esu Rūta Kučinskienė. Džiaugiuosi, galėdama būti Sąmoningos tėvystės centro ir humanistinio vaikų darželio bendruomenės dalimi, prisidėti prie kilnaus tikslo – vaikų ugdymo. Siekiu, kad ugdymo procesas būtų patrauklus, įdomus ir įtraukiantis vaikus. Kūrybiškas, kupinas meilės, darnos, pagarbos, abipusio pasitikėjimo ir pažinimo džiaugsmo.

     Studijos: 2000m. Klaipėdos Universitetas, Vaikystės pedagogikos studijų programa, edukologijos bakalauro kvalifikacinis laipsnis. 2019m. Klaipėdos Universitetas, humanitarinių mokslų magistro kvalifikacinis laipsnis. Vadybinio darbo patirtis – nuo 2000m.

Rūta Kučinskienė, humanistinio ugdymo vaikų darželio Katkuose, direktorės pavaduotoja ugdymui ir “Obuoliukų“ grupės priešmokyklinio, ikimokyklinio ugdymo pedagogė.


IMG_9871

     Sveiki, esu Giedrė Rušinė. Dirbu “Saulė ir mėnulis“ darželyje nuo pat jo įsikūrimo dienos. Pati esu baigusi architektūros studijas Vilniuje. Susilaukusi dviejų vaikučių, natūraliai perėjau į vaikų ugdymo temas. (Nors pastebiu, kad žinias atsineštas iš akademijos dažnai taikau labai universaliai – net lavindama mažus vaikus). Augindama vaikus ir augdama pati, radau savyje interesą skleisti savo patirtį ir su kitais vaikais. Būdama auklėtoja visad ieškau, kaip vaikams perduoti gamtos grožį, jos gyvybės stebuklingumą. Per meną, gamtinius žygius, įvairius žaidimus siekiu žadinti, atkreipti dėmesį, koncentruotis į natūralų, vaikams labai savą vientisumą su gamta ir jos elementais. Darbas su vaikais yra be galo gyvas procesas, kuriame vis ir vis atrandu lobių, net jei išsiruošiau su vaikais tik pasivaikščioti.

Giedrė Rušinė, humanistinio ugdymo vaikų darželio Katkuose, vaikučių auklėtoja, žygių į gamtą ir meninio ugdymo vadovė.


Vita B. SAULĖ IR MĖNULIS

     Sveiki, esu Vita Bagdžiūnienė. Pasirinkau pedagogo kelią, nes nuo mažiausių dienų svajojau apie darbą su vaikais. Šiam sprendimui įtakos turėjo ir tai, kad mano šeimoje augo jaunesnė sesuo, kurią tekdavo prižiūrėti, kartu žaisti, o kartais ir paauklėti bei pamokyti. 2004 metais baigiau KU Pedagogikos fakultetą, įgijau edukologijos bakalauro kvalifikacinį laipsnį ir mokytojo bei psichologijos mokytojo profesines kvalifikacijas. Dirbau valstybiniame darželyje auklėtoja lopšelio ir priešmokyklinėje grupėse bei pradinių klasių mokytoja.  Dirbdama su vaikais, pirmiausia stengiuosi tapti jų drauge, patarėja, o galiausiai mokytoja, kuri priima kiekvieną vaiką kaip asmenybę, moko tvarkos, savarankiškumo, atsakomybės, draugiškumo, padeda atsiskleisti, kurti, pažinti ir atrasti pačius gražiausius ir nuostabiausius dalykus. Visada siekiu sukurti tokią aplinką, kurioje kiekvienas vaikas jaustųsi pastebėtas, išklausytas, suprastas, padrąsintas, mylimas ir laukiamas. Vaikai man yra tarsi knygos, kurias kasdien skaitydama atrandu kažką naujo, įdomaus bei tobulėju. Mane labai džiugina darbas humanistinio ugdymo darželyje ,,Saulė ir Mėnulis“, nes čia sukurta pozityvi darbo aplinka, kurioje jautiesi svarbus ir vertinamas.

Vita Bagdžiūnienė,  humanistinio ugdymo vaikų darželio Klaipėdoje, “Mėnuliukų“ ir “Žvaigždučių“ grupės vaikučių auklėtoja.


IMG_20201002_183915

    Sveiki, esu Karina Lenkšaitė, Klaipėdos universitete studijuoju vaikystės pedagogiką, pasirinkau šią profesiją, nes augau pedagogų šeimoje,  todėl nuo pat mažens buvau apsupta kitų vaikų. Dirbdama su jais jaučiuosi laiminga. Vaikai yra tarsi vaistai nuo liūdesio. Matydama kaip jie žaidžia, juokiasi, kai akys žiba iš džiaugsmo, mano veide taip pat atsiranda šypsena. Mažyliai mane priverčia matyti pasaulį kitaip, vaiko akimis: paprastą, tyrą, nerūpestingą. Man patinka padėti vaikams tobulėti, ugdyti  vertybes bei augti visapusiškai, skatinti jų kūrybiškumą. Juk vaikai – mūsų ateitis. ️Labai džiaugiuosi, kad “Saulė ir mėnulis“ priėmė mane į savo šeimą.

Karina Lenkšaitė, humanistinio ugdymo vaikų darželio Klaipėdoje, Jaunesnioji vaikučių auklėtoja.


20200503_161306

    Esu Agnė Macevičiūtė. Dirbu su vaikais, nes visada rūpėjo žmogaus vidinis pasaulis ir egzistenciniai klausimai. Dar besimokant mokykloje, rašytojos Vandos Juknaitės kūriniai mane pastūmėjo dar gilesniam savęs ieškojimui, o labiausiai įkvėpusi asmenybė rinktis pedagogo kelią – Foreli Kramarik. Turėdama nepaprastą jautrumą ir empatiją žmonėms bei supančiam pasauliui pasirinkau Religijos pedagogikos ir psichologijos studijas, Klaipėdos universitete. Vaikų darželyje “ Saulė ir mėnulis“ Katkuose dirbu nuo pat įkūrimo pradžios, mano ugdytiniai – 2 metų vaikai. Dirbdama Katkuose labiausiai vertinu galimybę ugdyti vaikus gamtos apsuptyje, skleistis ir augti sąmoningame kolektyve. Taip pat palaikau darželio humanistines vertybes padedančias kurti harmoningą aplinką vaikams ir nuoširdų bendradarbiavimą tiek kolektyve, tiek bendraujant su tėveliais.

Agnė Macevičiūtė dirba vaikučių auklėtoja Pumpurėlių grupėje humanistinio ugdymo vaikų darželyje Katkuose.


Vitos foto

     Esu Vita Čėsnienė. 2013 metais įgijau socialinio pedagogo profesiją. Pasirinkau pedagogiką ir darbą su vaikais, nes visada mintis, kad prisidėdamas prie vaiko mokymo ir auklėjimo pats mokaisi ir auklėji save kėlė susižavėjimą. Kiekviena darbo diena su vaikais yra unikali, įvairios situacijos moko kūrybiškumo, kantrybės, nuoširdumo, atvirumo, skatina tobulėti, peržiūrėti ir ugdyti savo gyvenimiškas vertybes, nes norisi būti vaikui kuo geresniu pavyzdžiu. Labai džiaugiuosi, kad įstaiga, kurioje dirbu remiasi humanistine pedagogika, manau, kad meilė, nuoširdumas, palaikymas ir kantrybė yra geriausi mokytojai. Dirbdama “Saulės ir mėnulio“ kolektyve turiu galimybę stebėti ir mokytis iš skirtingą patirtį turinčio kolektyvo bei iš kiekvieno vaiko. Džiaugiuosi tarpusavio šiltais ir nuoširdžiais santykiais, produktyviu bendradarbiavimu ir parama bei pagalba.

Vita Čėsnienė, humanistinio ugdymo vaikų darželio Klaipėdoje, auklėtojos padėjėja.


1 (21)

          Esu Vaida Jamantienė, šokių mokytoja, choreografė, šiuo metu darželio ,,Saulė ir Mėnulis“ vaikučių grupės auklėtoja. Šokių mokytoja pradėjau dirbti dar studijų metais, nuo 2011m. Esu dirbusi su įvairaus amžiaus vaikais, ne viename Klaipėdos, Palangos vaikų darželiuose, šokių mokykloje ,,Coda“. Tiesa, iškart supratau, kad vaikai – tai maži suaugę žmonės, o jų pasaulis kiekvieną dieną vis auga ir yra kuriamas. Kuriamas, kaip ir šokis. Pamažu. Lėtais žingsneliais. Labai atsakingai. Įdedant visą širdį. Todėl dirbant su mažaisiais, nesvarbu ar mokant juos šokio žingsnelių, ar dalyvaujant bendrajame ugdymo procese, jaučiu ypatingai didelę atsakomybę, siekiu geriausių rezultatų, stengiuosi kurti erdvę, kuriuoje vaikas jaučiasi laisvai, bet saugiai, mokosi – bet nebijo klysti. Džiaugiuosi, jog ,,Saulė ir mėnulis“ šeima mane priėmė į savo ratą. Čia aš jaučiu, girdžiu, analizuoju, jaudinuos ir džiaugiuos, čia aš tiesiog gyvenu!

Vaida Jamantienė, humanistinio ugdymo vaikų darželio Klaipėdoje, “Saulyčių“ grupės auklėtoja ir šokių mokytoja.


Karolina SAULĖ IR MĖNULIS

       Esu Karolina. 2014 metais Klaipėdos universitete baigiau kineziterapijos studijas. Visada labai mylėjau vaikus ir jaučiau ryšį su jais, todėl darbas darželyje ,,Saulė ir mėnulis“ mane džiugina ir įkvepia. Smagu kasdien augti kartu su vaikais ir mokytis iš jų tyrų vertybių. Stengiuosi vaikams perduoti savo mokslu įgautas žinias, su vaikais dažnai užsiimame sportine veikla. Darbas darželyje kiekvieną dieną kupinas naujų atradimų, įspūdžių, nuotykių ir vaikiško juoko. Nuostabus jausmas vaikus išmokyti kažko naujo, paaiškinti nesuprantamus dalykus, ar tiesiog pasikalbėti su jais. Labai džiaugiuosi galėdama prisidėti prie vaikų ugdymo ir tobulėti visomis prasmėmis kartu su jais.

Karolina Timinskė, humanistinio ugdymo vaikų darželio Klaipėdoje, auklėtojos padėjėja ir kineziterapinių mankštų vadovė


 

           

IMG_20201011_211023

     Esu Živilė Griguolė, 2016 metais Klaipėdos valstybinėje kolegijoje įgijau kineziterapijos profesinio bakalauro laipsnį. Šiuo metu studijuoju Klaipėdos universitete vaikystės pedagogikos studijas. Mano, kaip pedagogės tikslas yra išmokti kalbėti ir suprasti vaikų kalbą. Stengiuosi padėti vaikams pažinti aplinkinį pasaulį, rasti ryšį su mus supančia aplinka. Vaikai – mano gyvenimo mokytojai, žiūrėdama į juos matau jų tyrumą, paprastumą ir norą tobulėti. Darželis „Saulė ir mėnulis“ Katkuose tam nuostabi vieta. Čia esanti ramybė, švarus oras, gamtos grožis kuria harmoniją tarp gamtos ir žmogaus. Dirbdama tokioje aplinkoje jaučiuosi dėkinga galėdama būti viso to dalimi.

Živilė Griguolė, humanistinio ugdymo vaikų darželio Katkuose, vaikučių auklėtoja.


received_865273967576229

    Sveiki, esu Sonata Miknevičienė. Pedagogo kelią pramynė ir pavyzdžiu man buvo mama, kuri savo gražius metus atidavė dirbdama vaikų darželyje. To paskatinta, aš irgi pasirinkau pradinio ir ikimokyklinio ugdymo pedagogikos studijų programą su psichologijos specializacija, kurią baigiau Šiaulių universitete. Dirbant su pradinukais ir priešmokyklinukais vis gilejo supratimas, kad vaikas – Dievo dovana. Man artima humanistinė, į vaiką orientuota ugdymo sistema. Mačiau, kad nudvasinta pedagogika nėra veiksni. Labai svarbus individualus požiūris į vaiką, į žmogų. Asmenybės tobulėjimo nepaskubinsi, nepastumsi, nepatrauksi. Mes tik galime sudaryti palankias sąlygas vaikui natūraliai augti. Aš už bendradarbiavimą su vaiku, su tėveliais, su kolegėm. Džiaugiuosi, kad šiame darželyje šios idėjos yra gyvos, kad galime kurti ir skleistis kartu su vaikais. Kiekvienas priimamas toks, koks yra… o tai man suteikia gyvenimo prasmės ir džiaugsmo pojūtį. 

Sonata Miknevičienė, humanistinio ugdymo vaikų darželio Klaipėdoje, “Mėnuliukų“ lopšelio grpės auklėtoja.


 

 

FB_IMG_1611558969829 (1)

          Esu Gabija, studijuoju vaikystės pedagogiką. Paauglystėje savanoriavau vaikų dienos centre, kuriame susidūriau su daugybe iššūkių ir naujovių, susipažinau su ugdymo(si) procesu dirbant su vaikais, kas ir paskatino ateitį sieti su mažaisiais ir jų raida. Man yra labai įdomus mokymosi procesas – kasdien per patirtis, žinias galima sužinoti ir išmokti naujų dalykų. Dirbant su vaikais norisi padėti jiems suprasti supantį pasaulį ir kartu atrasti, ką nors naujo, tyrinėjant aplinką ir save. Kadangi vaikai – mūsų ateitis, prie kurios norisi prisidėti. Esu laiminga, kad darželis “Saulė ir mėnulis“ priėmė į savo draugišką ir šiltą kolektyvą, kuris visad pasiruošęs padėti, čia galiu tobulėti ir išmokti naujų dalykų, įgyti patirties. Taip pat džiaugiuosi, kad darželis vadovaujasi humanistinėmis vertybėmis, ir darželyje vyrauja harmoninga aplinka ir kuriamas bendradarbiavimas su tėvais ir kolegomis.

Gabija Karaliūtė, humanistinio ugdymo vaikų darželio Klaipėdoje vaikučių Jaunesnioji auklėtoja.


 
DSC_2898

          Sveiki, esu Indrė Lingytė. Socialinių mokslų kolegijoje įgijau kūrybos ir pramogų industrijų bakalaurą. Klaipėdos technologijų mokymo centre floristės profesiją. Bei šiuo metu gilinu savo žinias pradinio ugdymo pedagogikoje, Klaipėdos valstybinėje kolegijoje. Visada mėgau vaikus, nes jie yra saviti, turi savo charakterį, savo besiformuojančia nuomonę, kurią įdomu analizuoti. Ieškodama savęs supratau, jog noriu prisidėti prie ugdymo sistemos pokyčių. Padėti vaikams lengviau atrasti save, skatinti jų kūrybiškumą, bei motyvuoti juos, kuo daugiau jėgų sutelkti į dalykus, kurie jiems patinka ir sekasi geriausiai. Esu praktikė, todėl vaikams suteikiu galimybę paliesti, pajausti, patirti ir kurti. “Saulė ir mėnulis“ ir yra būtent tai, ko ieškojau. Tai vieta, kur vaikai gali būti savimi, kurti, džiaugtis vaikyste, bei tuo pačiu išmokti ir sužinoti kažko naujo. Gamtos apsuptis suteikia ramybę, leidžia atitrūkti nuo miesto šurmulio. Tai antri namai, į kuriuos norisi ir gera sugrįžti. 

Indrė Lingytė, humanistinio ugdymo vaikų darželio Katkuose  “Obuoliukų“ grupės priešmokyklinio, ikimokyklinio ugdymo pedagogė.


 
19030262_1713289538700802_2766682332645413139_n (3)

             Nuo mažų dienų norėjau  sieti savo kelią su pedagogika ir muzika. 2018 metais įgijau muzikos ir pedagogikos bakalauro kvalifikacinį laipsnį Klaipėdos universitete. Darželį  „Saulė ir mėnulis“ radau netikėtai. Labai greitai susižavėjau darbo aprašymu, kuriame buvo rašoma apie žygius į gamtą, laužo kūrenimą, darbą gamtoje su vaikais. Labai patiko tai, kad pats darželis ne miesto šurmulyje, o atviroje gamtoje, kur vaikai mėgaujasi tyru oru, gyvūnėliais, kitokia pasaulėjauta. Taip pat pasidomėjęs supratau, kad darželio požiūris į vaiko pasaulėžiūrą ir ugdymą sutampa su mano požiūriu. Vaikų darželyje taikomas visapusiškas ugdymas – sveikai lavinamas fizinis kūnas, stiprinama vaikų emocinė kompetencija, vystomas kūrybiškas intelekto lavinimas, socialinių įgūdžių ir moralinių vertybių ugdymas. Visos šios vertybės auginą vaiką kaip didžią asmenybę, todėl labai džiaugiuosi prisijungęs prie nuostabios komandos, kuri padės tobulėti kartu su vaikais humanistinio ugdymo kelyje!

Jaunius Gulbinas dirba humanistinio ugdymo vaikų darželyje Katkuose, Jaunesniuoju vaikučių auklėtoju.


 
20201031_191719

       Esu Ernesta Macevičienė. ,,Saulė ir mėnulis“ vaikų darželyje Katkuose dirbu nuo pat jo įkūrimo pradžios.Šį darželį lanko ir mano dukra. Paprastas žmogiškumas, šiluma, nuoširdumas, plačios šypsenos ir atvedė mane į šią vietą. O ir su vaikais visada pavyksta užmegzti gražią draugystę. Kasdien tiek apie juos, tiek ir apie save sužinau naujų dalykų. Mokomės ir augame kartu. Teko dirbti Skandinaviškame darželyje, auklėtojos padėjėja, su įvairaus amžiaus vaikučiais, nuo pačių mažiausių iki priešmokyklinukų. Jie buvo patys geriausi mano mokytojai lavinant Norvegų kalbą. Kiek visko daug galima išmokti iš vaikųDžiaugiuosi, kad ir dabar dirbu apsupta gražios gamtos ir tyro oro. Leidžiame daug laiko lauke, žygiuose. Vertinu galimybę dirbti su vaikais, būti ir jų žaidimų drauge, ir guodėja. Stebėti, kaip jie auga, keičiasi, susipažįsta su mus supančia aplinka.

Ernesta Macevičienė dirba vaikučių auklėtojos padėjėja Pumpurėlių grupėje. Humanistinio ugdymo vaikų darželyje Katkuose.


unnamed

          Mano kelias link diplomuotos pedagogės dar tik prasidėjo, bet aš jau turiu šiokį tokį bagažą žinių, nes jau nuo 13 metų dirbdavau aukle. Taigi, esu Klaipėdos universiteto studentė, studijuoju vaikystės pedagogiką. Prieš tai, mokiausi profesinėje mokykloje kirpėjos profesijos 3 metus. Baigiau kirpėjos profesiją, tad ši, jau antroji mano siekiama profesija! Pasirinkau būtent pedagogikos kryptį, nes man labai patinka bendrauti su vaikais, užsiminėti, turiu kantrybės mokyti, lavinti ir žinoma padėti jeigu kažkas nesigauna:) Vasaros/pavasario sezonu pinu afrikietiškas kasytes, tad manau tai tik dar labiau ugdo mano kantrybę. Esu komunikabili ir pasiruošus išukiams, labai nemėgstu sedėti vietoje ir nieko neveikti. Įsidarbinau būtent į šį darželį dėl to, nes man labai patiko šio darželio filosofija, visa atmosfera, kolektyvas ir žinoma norėjau įgyti kuo daugiau patirties, kuri man padėtų ir ateityje. Todėl labai džiaugiuosi, jog būtent “Saulė ir mėnulis” priėme mane į savo šeimą.

Ieva Paulauskaitė dirba humanistinio ugdymo vaikų darželyje Klaipėdoje vaikučių Jaunesniąja auklėtoja bei auklėtojos padėjėja.

 


 
Logopedė Odeta

          Esu Odeta Žutautaitė, logopedė. Rūpinuosi vaiko kalbos raidos sėkme, kuriai, kaip ir sėklai sudygti, reikalingos tinkamos sąlygos. Sėkla laistoma, apgaubiama šiluma ir šviesa išbrinksta ir sudygsta. Su meile rūpinuosi vaiko kalbos daigeliu, kuris auga, sukrauna pumpurą ir pražysta kvapniu žiedu, teikiančiu tiek džiaugsmo. Esu laiminga matydama vaiko kalbos gėlelės augimą. Logopedinių pratybų metu lavinu kalbinę motoriką, plečiu žodyną, tikslinu tartį, formuoju gramatinį kalbos taisyklingumą, girdimąjį suvokimą, garsinės analizės ir sintezės įgūdžius. Džiaugiuosi būdama “Saulė ir mėnulis“ lopšelio-darželio dalimi, kadangi čia skleidžiama filosofija man labai artima. Mane žavi darželio bendruomenė, kuri rūpinasi visapusiška asmenybės raida ir gerove.

Odeta Žutautaitė, humanistinio ugdymo vaikų darželio logopedė.