Adaptacija darželyje

mom_and_child

Kokio, kaip ir kiek reikia vaikui bendravimo su “sociumu“ pirmaisiais trim jo gyvenimo metais – arba apie “adaptaciją“ darželyje.

VŠĮ “Saulė ir mėnulis“ – privataus vaikų darželio naujai kartai steigėja Ramunė Žilienė:
Pirmaisiais trim vaiko gyvenimo metais jam visų svarbiausia yra bendravimas su jo šeima. O visa kita – draugai, tolimesni giminaičiai, darželiai, būreliai ir t.t – yra geriausiu atveju tam, kad padarytų gyvenimą džiugesniu, prasmingesniu, įdomesniu, blogiausiu atveju – atskiria vaiką nuo tėvų, sukelia jame pyktį ir nepasitikėjimą tėvais bei pasauliu.

Kuria linkme paveiks vaiką bendravimas su “sociumu“ priklausys nuo to, ar tas “sociumas“ neatskirs vaiko nuo jo šeimos, t.y., ar tėvai kartu su vaiku ranka rankon eis į “sociumą“, ar paliks ten vaiką vieną.
Todėl vaiko atvedimas į darželį yra labai atsakingas momentas šeimos gyvenime. Yra labai gerai, jei darželyje leidžiama vaikams apsiprasti, ten pabūti pakankamai laiko kartu su mama ar tėčiu. Jausdamasis saugus, vaikas natūraliai atsiveria, jame prabunda prigimtinis smalsumas, noras tyrinėti pasaulį ir bendrauti su aplinkiniais, atrasti kažką naujo.

Jei tik yra galimybė, iki trejų metukų nerekomenduojama vaiko palikti vieno darželyje ilgam – visai “darbo savaitei“.

Naujai įsikūrusi ikimokyklinio ugdymo įstaiga “Saulė ir mėnulis“ kviečia vaikučius ir kartu su tėveliais į įdomias ir prasmingas veiklas. Tai pramogos šeimai – būrelių užsiėmimai, kuriuose vaikas pamažu pripranta prie aplinkos, auklėtojų ir veiklos.
Tuomet galima po truputį vaiką palikti atsakingiems, gerai pažįstamiems pedagogams. Tai puiki proga tėveliams atlikti tuos darbus, kuriuos būnant kartu su vaiku keblu nuveikti, taip pat pailsėti, užsiimti mėgstama veikla, kad pasipildę jėgų dar geriau galėtų rūpintis savo atžalomis.

Vyresniems vaikams, ateinantiems į naują darželį, taip pat labai svarbus tėvų palaikymas ir buvimas kartu darželio lankymo pradžioje. Laikotarpis “adaptacijos“ yra labai individualus, priklausantis tiek nuo vaiko asmenybės, tiek nuo jo ankstesnių gyvenimo patirčių.

Ypač gerai, kad darželio lankymo pradžioje arba prieš pradedant lankyti darželį su vaikučiu atvyksta tėveliai tuo metu, kai grupės vaikučiai su auklėtoja yra lauke. Tuomet susipažinimo erdvė tampa ypač patraukli, daug mažiau įpareigojanti. Pažaidę su vaikais, pasikalbėję su auklėtojomis, mažylis su mama ar tėčiu gali nueiti į grupę pasižvalgyti vieni – kol ten nėra vaikučių. Taip visi gauna didžiulę naudą – susipažįstama džiugiai ir tuo pačiu ramiai, kiti grupės vaikučiai nėra trikdomi. O naujokas į grupę būna įvedamas tėvų, kartu su tėvais “atranda“ daug smagių žaisliukų ir naujovių.

 

Komentarų: 1 Parašykite

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s